0549 310 64 89
7 Gün 24 Saat Bizi Arayıp; Destek Alabilirsiniz! HEMEN ARA!

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU (SEO) Arama Motoru Optimizasyonu, Diğer Adıyla SEO Nedir? “SEO” "Search Engine Optimization" kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama motorlarının (ör; google, yandex, bing vs) web sitemizi daha kolay bulabilmesi, içeriğindeki metin ve görsellerin ne olduğunu bilmesi, dolayısıyla da arama sonuçları sayfasında yukarı sıralarda çıkması için yapılan çalışmaya SEO Çalışması denir. "Search Engine Optimization" Cümlesinin Türkçe karşılığı ise; Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO çalışmaları bir çok farklı kategoride yapılabilmektedir.
Site içi seo, Site dışı seo (backlink), Sosyal medya etiketlemeleri ve Tanıtım yazıları gibi kategorilerde; farklı seo çalışmaları yapılabilmektedir. Bu çalışmaların her biri hemen hemen birbiriyle bağlantılı olup, toplu bir çalışma yapılması halinde sitenizin yükseliş grafiğinde büyük bir artış meydana gelecektir.

SEO çalışmalarında bilmeniz gereken başka bir nokta ise, SEO yapılması uzun süreler alabilen, yükselişin hemen değil de kademe kademe gerçekleştiği bir işlemdir.

Icon box image
Organik Arama

Organik Arama sonuçlarında, Web sitenizin görünürlüğünü, sıralama sayfalarında üst sıralara taşımayı ve var olan sıralamayı koruma hizmetidir. Organik SEO size reklamlara oranla hem daha az maliyetli, hemde geri dönüş ve hit alma açısından daha kazançlıdır.

Icon box image
Site İçi SEO

Web sitenizin içerisinde bulunan metin, görsel, video ve diğer bileşenlerin arama motorları tarafından tanınması, bulunabilir olması adına yapılan sitenizin içeriğinin düzenlerek elde edilen SEO çeşididir. Sıralamada en önemli etkenlerden birisidir.

Icon box image
Anahtar Kelime Analizi / Stratejisi

Verdiğiniz hizmetin veya işletmenizin arama motorlarında hangi "arama kelimesinde" üst sıralarda çıkması gerekiyorsa, bu kelimelerin, işletmenizin ve rakiplerinizin analizi doğrultusunda belirlenen bir SEO türüdür. Doğru analiz ve strateji ile rakiplerinizden üst sıralarda çıkmanız ve çıkılan noktadan geri düşüşler yaşanmaması için profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Icon box image
Sosyal Medya Bağlantıları

Web sitenizin SEO'suna önemli ölçüde katkıda bulunan bir diğer çalışma ise; Profesyonel Sosyal Medya Bağlantılarının düzgün ve planlı bir şekilde yapılmış olmasıdır. LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+, Instagram gibi aktif ve özellikle iş dünyası tarafından kullanılan sosyal medya hesaplarında düzenli olarak web sitenizden bağlantı paylaşılması da sitenizin sıralamasının yükselmesinde önemli bir role sahiptir.

Icon box image
Link Yapısı

Web sitenizin linklerinde, belirlenen anahtar kelimelere ve bağlantıların içeriğine göre yapılan çalışmadır. Popüler arama motoru Google ve diğer arama motorları tarafından olmazsa olmaz SEO düzenlemelerindendir.

Icon box image
SEO Raporlama

Yapılan tüm çalışmaların ardından düzenli aralıklarla (haftalık, aylık ve yıllık) kontrol edilmesi ve raporlanması yapılan çalışmaların tek tek etkisini grafikler halinde görmenize ve yükselişinizin nelere bağlı olup, nelerin gereksiz olduğu konusunda fikir edinmenize yardımcı olur.

İlk Sayfa Garantili SEO Hizmeti!

Sitenize organik tıklamaların artması için tek yol SEO çalışması yapmaktır. Başarılı bir SEO çalışmasının size reklamlardan hem daha az maliyetli hem de daha fazla kazanç getireceğini unutmayın!

Garantili: 1. sayfa garantili SEO hizmeti vermekteyiz. Seçtiğiniz SEO hizmeti dahilinde belirlenen anahtar kelimelere göre ilk sayfada zaman içerisinde yükselerek, düzenli bir çalışma ile ise 1. sıraya yerleşmeniz imkansız değildir!
Uzmanlık: SEO uzmanlık gerektiren ve yanlış yapılması halinde faydasından çok zararını görebileceğiniz bir alandır. İyi bir strateji ve yol izlenmezse, sitenizin sıralaması yükselmek yerine düşüşe de geçebilir.

Analiz: SEO Yüksek derecede analiz bilgisi gerektiren bir işlemdir. Yanlış yapılan analizler sonucunda web sitenizin yükselişinde nelerin faydalı, nelerin stabil olduğunu görmeniz mümkün değildir. Faydalı çalışmaları bilmemeniz durumunda ise yükselmeniz her zamankinden daha zor olacaktır.